2018 MEBBİS E-KİTAP

Mebbis e-kitap Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve teknoloji ortamında öğretmen ile öğrenci arasında bilgi akışını sağlayan bir uygulamadır.

Uygulamanın amacı öğretmenlerin eğitim sürecinde teknolojiden daha fazla yararlanmasını ve eğitim sürecinin daha sağlıklı olarak işlemesini sağlarken, öğrencinin de bilgiye olan ulaşımını ve ilgisini çekmektir.

Uygulamanın diğer bir amacı ise kırtasiye giderlerini en alt seviyeye çekmek ve böylece eğitim alanında oluşan harcamaları minimum düzeye indirmektedir.

Mebbis e-kitap uygulaması ilk önce pilot bölgelerde başlamış olup,alınan sonuçlara göre Türkiye geneline dağılması amaçlanmaktadır.

Mebbis e-kitap uygulaması ile zengin bir eğitim süreci devan ederken aynı zamanda bilişim teknolojilerinden daha fazla istifade edilmesi amaçlanmaktadır.

Bunun yanı sıra öğrencinin aldığı bilgiyi yapılandırabilmesi ve kendini deneme fırsatı sunmaktadır. Uygulamada tüm eğitimcilerin ortak paydada buluşması ve bilginin tek elden öğrenciye aktarılması da en önemli etkenlerden birisidir.

Bu detayların ışığında Mebbis e-kitap uygulaması alışılmış ve basmakalıp eğitim sistemleri ile mukayese edildiğinde geleceğin eğitim sistemi olarak ilgi görmektedir.

Bir Cevap Yazın