2019 MEBBİS Eş Bilgileri bölümü düzeltmelidir

 Mebbis/Kişisel Bilgiler Modülü/Genel Bilgiler sayfasının Nüfus Cüzdanı Bilgileri sayfasının en altında yer alan Eş Bilgileri Bölümü “Çalıştığı Yer” kısmında düzeltme ve ekleme yapılması gerekmektedir.
Eş Bilgileri Bölümü “Çalıştığı Yer” kısmında şu an için aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.
MEB Personeli
Memur ( MEB Dışında )
Kamu kurumunda sözleşmeli
Kamu kurumunda işçi
Özel sektörde iççi
Emekli (Bağ-Kur SSK Emekli Sandığı)
Bağ-Kur mensubu
Çalışmıyor
Diğer
Milli Savunma Bakanlığı (TSK …)
İçişleri Bakanlığı (Mülki İdare….)
Adalet Bakanlığı (Hâkim Savcı)
4855 S.K.’na göre (19.06.2003 …)
Tarım Sigortalısı
Bu bilgilerden MEB Personeli seçeneği işaretlendiğinde MEB personelinin 4/B’limi, 4/C‘limi yoksa işçimi olduğu belli değildir.
Bu seçeneklerin yeniden düzenlenmesi ve Eş Bilgileri Bölümü “Çalıştığı Yer” kısmında ise düzeltme ve ekleme yapılması gerekmektedir.
Şöyle ki bu bölümde eşi çalışan personelin eşinin hangi ilde/ilçede, hangi kurumda, hangi unvanla çalıştığı bilenememektedir. Bu durumda özellikle özür durumu atamalarında sıkıntı yaratmaktadır.
Örneğin bir öğretmenin eşinin öğretmenden farklı bir ilde/ilçede çalışıyorsa Mebbis ekranında hangi il ve ilçede çalıştığı bilinemediğinden öğretmenin bulunduğu ilde/ilçede sanki eş durumu özrü olduğu anlamına gelmektedir.
Bu durumun düzeltilmesi için Eş Bilgileri Bölümüne eşin çalıştığı kurumun adı, eşin unvanı, göreve başlama tarihi, görev yapılan birimin adı, il ve ilçe bilgileri yer almalıdır.

“2019 MEBBİS Eş Bilgileri bölümü düzeltmelidir” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın