2019 MEBBİS GÖREV YERİ BELGESi

Mebbis görev yeri belgesi, ilgili memurun yer değiştirme ya da atama işlemlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan belgedir ve memurun eski görev yaptığı kurum ve yeni atanacağı kurum tarafından istenilmektedir.

Mebbis görev yeri belgesinin amacı ilgili memurun nerede çalıştığını, görev bilgilerini, kadro ve derece bilgileri hakkında bilgilendirme imkanı sunan evrak olup, her görev yeri değişikliği ve atama uygulamalarında memurun kendisinde istenilmesi mecburidir.

Mebbis görev yeri belgesi alma işlemi için öncelikle Mebbis personel girişi sayfasına ulaşmak açılan sayfada ilgili boşluklara istenilen kullanıcı adı ve güvenlik şifresini kodlayarak sayfaya giriş yapmak gerekmektedir.

Sonrasında modülü açıp personel araması yapmak ve personel ekranından görev yeri belgesini açarak belge üzerinde ilgili memur hakkında istenilen bilgileri doldurarak belge tamamlanır ve son kez kontrol edildikten sonra çıktı halinde yazdırılır.

Mebbis görev yeri belgesi işlemi ilgili memurun kendi başına hazırlayabileceği evrak olup memurun iş bilgilerini içerir.

Bir Cevap Yazın