2018 Mebbis Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ? Mebbis Şifremi Nasıl Öğrenebilirim ? Mebbis Şifre Sıfırlama

Mebbis şifrenizi unuttuysanız bunun için hiç panik yapmanıza gerek yok çünkü birden farklı yol izleyerek Mebbis şifrenizi anında sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle Mebbis’de çok acil bir işiniz varsa ve sizinde daha önceden aldığınız bir E-Devlet şifreniz varsa, Mebbis’in sayfasına girin ve sağ üst tarafta bulunan “E-Devlet Girişi” düğmesine basın. Buradan TC Kimlik ve E-Devlet şifreniz ile E-Devlet’e giriş yapın. Arkasından sistem sizi otomatik olarak Mebbis ekranına yönlendirecektir. Böylece E-Devlet şifreniz ile birlikte Mebbis’e giriş yapmış olursunuz.

 

Mebbis Şifremi Kabul Etmiyor

Eğer sizde bu sorundan yakınıyorsanız şifrenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle Mebbis giriş ekranında “Giriş” düğmesinin hemen altında bulunan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sizden Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı, Cep Telefonu, T.C. Kimlik No, Doğum tarihi, Cilt No, Anne Kızlık Soyadı ve bir yakınınıza ait TC Kimlik Numarası. Bu bilgileri girerek anında Mebbis şifrenizi sıfırlayabiliyorsunuz.

 

Mebbis şifre sıfırlama işlemlerini tamamladıktan sonra yeni şifrenizi bir yere not etmeyi unutmayın, çünkü şifre sıfırlamak aslında sanıldığı kadar kolay olamayabiliyor. Yukarıdaki bilgilerin belki çoğunu bulmak kolaydır, ancak herkes bir yakınının tc kimlik numarasını ezbere bilmediğinden dolayı olmadık zamanlarda şifre sıfırlama işlemleriniz yarıda kalabilir.

 

Şifrenizi bir yere not ettikten sonra da,yine de zor durumlarda kaldığınızda E-Devlet ile Mebbis’e giriş yapabileceğinizi de unutmayın ve aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Bir Cevap Yazın